Frezowanie kominów

frezowanie przewodów kominowych

Od kilku lat na Polskim rynku jest dostępna nowa rewolucyjna metoda zwana frezowaniem. Frezowanie przewodów kominowych polega na mechanicznym zwiększeniu średnicy komina (jego wewnętrznej części) w celu poprawienia jakości przepływu spalin.

Opis metody

Rozwiercanie kominów polega na zewnętrznie nieinwazyjnym udrożnieniu. Prace remontowe polegają na prowadzeniu działań wewnątrz przewodu, nie zachodzi tu sytuacja w której trzeba rozbierać elementy ścian i sufitów. Frez działa wewnątrz i usuwa materiał, który zalega wewnątrz komina. Stosując tą metodę zyskujemy, ponieważ żaden brud z komina podczas rozwiercania nie przedostanie się do mieszkania. Wszystkie otwory w pokrywie przewodu, którymi mógłby dostać się pył, zostają zabezpieczone. W trakcie przeprowadzanych prac pył pozostaje w jego wnętrzu. Po zakończonej pracy, zostaje usunięty i zabrany. Frezowanie komina pozwala uzyskać oczyszczony przewód kominowy oraz jego powiększenie do: 160, 180, 200 i 225 mm. Po zakończeniu prac frezowniczych montujemy odpowiednio dobrany wkład kominowy ceramiczny lub metalowy, w zależności od potrzeb i wymogów technicznych budynku.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania tej metody jest konieczność osadzenia we wnętrzu przewodu wkładu zabezpieczającego. Uzbrojenie starych przewodów dymnych w nowoczesne wkłady staje się dzisiaj coraz częstszym zabiegiem. Przyczyn jest kilka. Do jednej z najczęstszych należą zwiększone wymogi przepisy przeciwpożarowe oraz coraz bardziej rygorystyczne normy ochrony środowiska. Przeprowadzenie modernizacji wnętrza komina ma również inne podłoże. Wymiana starych systemów grzewczych na nowoczesne piece często pociąga za sobą konieczność uszczelnienia oraz zwiększenia ciągu. Z powodzeniem możemy zastosować tą metodę również w sytuacjach gdy chcemy tylko gruntownie oczyścić wnętrze z nagromadzonych tam złogów sadzy, brudu. Zaniedbany komin jest zjawiskiem bardzo groźnym dla życia ludzi oraz funkcjonowania budynku. Nagromadzone sadze oraz pyły tworzą czop, który uniemożliwia swobodny przepływ spalin. Ponadto na wewnętrznych ściankach przewodu gromadzi się często smolista substancja, zwana sadzą szklistą, która może ulec samozapłonowi, co w efekcie prowadzi do poważnego uszkodzenia lub destrukcji komina. Stosując metodę rozwiercania w krótkim czasie pozbywamy się problemów.

Podsumowując, frezowanie kominów pozwala uzyskać:
  • powiększoną średnicę przewodów kominowych do: 160, 180, 200 i 225 mmm
  • dokładne oczyszczenie z sadzy szklistej, brudów, wypływów i warg zaprawy
  • zwiększenie ciągu w przewodzie
  • poprawę funkcjonowania całego systemu grzewczego i wentylacyjnego budynku
  • szybki czas przeprowadzenia wszystkich prac
  • brak inwazyjności w zewnętrzne części komina, całość prac jest przeprowadzona w środku przewodów
  • niski poziom zanieczyszczeń zewnętrznych budynku
  • profesjonalny dobór i montaż wkładów kominowych

Firma RAFMAR działa na terenie Górnego Śląska. Zapraszamy do kontaktu.