Sklep stacjonarny - Technika kominowa

Zapraszamy do naszego nowo otwartego sklepu z elementami kominowymi mieszczącego się w Świerklańcu przy ul. Polnej 2. Posiadamy bogatą ofertę systemów zabezpieczeń przewodów kominowych dla każdej dostępnej średnicy komina oraz do wszystkich typów paliw.

Oferujemy między innymi:

 1. Systemy kominowe jednościenne
  • jednościenne wkłady kominowe do paliw stałych (drewno, węgiel, eko-groszek)
  • jednościenne wkładki kominowe do paliw (gaz, olej)
  • systemy jednościenne z uszczelką (do kotłów kondensacyjnych)
  • system jednościenny elastyczny Flex
  • system przyłączeniowy ze stali czarnej
 2. Systemy kominowe dwuścienne (izolowane do montażu na zewnątrz budynku)
  • system dwuścienny do kotów kondensacyjnych
  • system dwuścienny Zen
  • system dwuścienny żaroodporny
 3. Nasady kominowe

Posiadamy 12-letnie doświadczenie w branży instalatorskiej kominów, dzięki czemu nasi pracownicy potrafią doradzić i skompletować niezbędne części. Przykładamy szczególną wagę do komfortu zakupów oraz dostępności na miejscu wszystkich niezbędnych części.

Dynamiczny rozwój budownictwa oraz konieczność modernizacji starych systemów grzewczych, według nowych norm ekologicznych, spowodowały gwałtowny wzrost popytu na części instalatorskie. Nasz sklep wyszedł na przeciw oczekiwaniom klientów i oferuje na miejscu bardzo szeroki asortyment. Kupując u nas zyskujesz pewność szybkiej realizacji zamówienia. Dzięki temu nie trzeba się martwić o stany magazynowe w firmie.

Zapraszamy firmy instalacje ,oraz osoby prywatne chcące przeprowadzić drobne naprawy lub modernizację swojego komina.

Systemy jednościenne

Stosowane jako wkład kominowy do kotłów atmosferycznych lub elementy przyłączeniowe.

 • Standard i Invest – na paliwa: gaz, olej i drewno
 • Premium (żaroodporne) – stosowany, jako wkład kominowy do kotłów opalanych paliwem stałym: węgiel, drewno, pelet, eko-groszek. W ofercie występuje w wersji o przekroju okrągłym oraz owalnym. Mozliwe jest również stosowanie paliw: gaz, olej i drewno.

Te systemy pozwalają na modernizację kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy.

System jednościenny z uszczelką

Stosowany do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne). Posiada przetłoczenia pod uszczelki, a wszystkie elementy tego systemu są szczelne. Występuje w wersji Standard i Invest - przeznaczone do kotłów na gaz i olej. System może pracować na mokro, w temperaturzedo 200°C

System do kotłów kondensacyjnych (powietrzno-spalinowy)

Najczęściej stosowany jako przyłącze lub samodzielny komin, do kotłów kondensacyjnych i turbo. Rura wewnętrzna systemu służy odprowadzaniu spalin z kotła, kanał pomiędzy rurą zewnątrzną i wewnętrzną, doprowadza powietrze do kotła. System posiada przetłoczenia pod uszczelki. System MKPS Invest przeznaczony jest do pracy na mokro w nadciśnieniu do 200Pa oraz maksymalnej temperaturze 200°C. Dzięki uszczelkom uzyskujemy szczelność systemu na wydostawanie się kondensatu.

System jednościenny elastyczny Flex

Stosowany, jako wkład kominowy do spalin z kotłów atmosferycznych lub wentylacji, teraz również, dzięki zastosowaniu nowych złączek i uszczelki silikonowej, z klasą ciśnieniową P1 - do kotłów kondensacyjnych. Występuje w dwóch wersjach:

 • stalowy - do kotłów atmosferycznych i kondensacyjnych na gaz i olej
 • aluminiowy do wentylacji.

System może pracować na sucho, a po uszczelnieniu również na mokro, w wersji stalowej w temperaturze do 600°C, w wersji aluminiowej do 200°C.

System jednościenny z czarnej stali (żaroodporny)

System przyłączy do kominków i kotłów pracujących na paliwa stałe, wykonany z czarnej stali malowanej farbą żaroodporną.

Systemy dwuścienne

Stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego (kotła, kominka), w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Występuje w dwóch wersjach:

 • Premium - na paliwa gaz, olej, drewno, pelet, węgiel, eko-groszek
 • Standard - przeznaczony do kotłów na gaz i olej, drewno.

System dwuścienny z uszczelką

Stosowany, jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów wykorzystujących zjawisko kondensacji pary wodnej powstającej podczas spalania (tzw. kotły kondensacyjne). Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego, w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Posiada przetłoczenia pod uszczelki, a wszystkie elementy wewnętrzne tego systemu są szczelne. Występuje w wersji Standard - przeznaczony do kotłów na gaz i olej.

System dwuścienny ZEN

Stosowany, jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów atmosferycznych i kominków. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego ( kotła, kominka), w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Występuje w średnicach: 130, 150, 180, 200. Charakteryzuje się wyjątkowym, designerskim wyglądem. Występuje w wersji Premium-na paliwa węgiel, drewno, pellet.

System dwuścienny żaroodporny

System dwuścienny, izolowany, stosowany jako samodzielny komin zewnętrzny, do kotłów opalanych paliwem stałym. Pozwala na ustawienie urządzenia grzewczego w dowolnym miejscu w obiekcie, bo komin prowadzi się na zewnątrz, montując go przy ścianie. Wyjątkowo odporny z powodu użycia wełny ceramicznej jako warstwy izolujacej o grubosci 30 mm. Występuje w wersji Premium na paliwa węgiel, drewno, pellet, eko-groszek.