Montaż wkładów kominowych

montaż wkładów kominowych

Modernizacja starego centralnego ogrzewania to bardzo poważna inwestycja. Konieczne jest wybranie rodzaju paliwa opałowego takiego jak gaz, olej lub paliwa stałe (drewno, węgiel, ekogroszek). Każdy z wymienionych systemów grzewczych ma swoje zalety, a co najważniejsze jego wybór zadecyduje o kosztach jakie poniesiemy za ogrzewanie w kolejnych latach. Ostatnim przeszkodą na drodze do nowoczesnego ogrzewania jest dostosowanie samego komina do wymogów bezpieczeństwa użytkowania pieca. W zależności od typu jednostki grzewczej dobieramy odpowiedni wkład.

Przykładowo, decydując się na paliwa stałe takie jak ekogroszek, trzeba uwzględnić ich niską temperaturę spalania. Oznacza to, że wewnątrz przewodu kominowego zbiera się wilgotna sadza (tzw. punkt rosy), powodująca nieprzyjemny zapach wewnątrz domu. Aby temu zapobiec konieczne jest dostosowanie odpowiedniego wkładu kominowego o dobrej średnicy.

Producenci wkładów kominowych jednościennych dopasowali swój asortyment do różnych przekrojów kominowych, które występują w wersji okrągłej oraz owalnej. Jeżeli komin ma niestandardowy wymiar, możemy wykonać zabieg frezowania jego wnętrza, aby dopasować odpowiednią średnicę przewodu do wymagań urządzenia grzewczego.

Firma RAFMAR od wielu lat zajmuje się profesjonalnym montażem wkładów kominowych. Nasza oferta obejmuje dostosowania wnętrza komina pod wymogi techniczne wybranych wkładów. Świadczymy usługi frezowania przewodów kominowych dzięki czemu oczyszczamy go z zanieczyszczeń oraz możemy w bezpieczny i wygodny sposób zwiększyć światło (przekrój) komina. Dzięki temu wybierając system ogrzewania nie jesteśmy ograniczeni przez niestandardowy lub inny niż w instrukcji przekrój kominowy. Powierzając nam przebudowę komina i instalacje wkładów zyskują Państwo pewność, że wszystko jest sprawdzone i właściwie zamontowane. W przyszłości znajdzie to swoje odzwierciedlenie zarówno w obniżenie kosztów eksploatacyjnych centralnego ogrzewania jak i zwiększeniu bezpieczeństwa i komfortu użytkowania.

Zapraszamy do kontaktu.