Montaż wkładów ALUFOL

montaż wkładów alufol

Montaż wkładów ALUFOL służy chronieniu przewodów spalinowych przed szkodliwym działaniem odprowadzanych spalin gazu ziemnego. Wkładka przeznaczona jest do odprowadzenia spalin o temperaturze do 250°C we wszystkich typach budynków, niezależnie od kształtu przekroju przewodu spalinowego czy wentylacyjnego.

Zaletami zastosowania tej metody są samonośność oraz bardzo mała ingerencja w przekrój komina. Prosty sposób montażu wkładu nie wymaga uciążliwych prac i trwa ok. 1 godziny. Uwagę należy zwrócić na doskonałe właściwości techniczne jakimi charakteryzuje się wkładka ALUFOL. Jest ona gazoszczelna, wodoszczelna, chemicznie obojętna, nienasiąkliwa. Ponadto jest doskonałym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu zwiększa ciąg i pozwala zaoszczędzić energię.

Wkładka ALUFOL pozwala na uszczelnienie przewodów kominowych o dowolnym kształcie.

Sam proces montażu polega na instalacji wkładu przez czapkę kominową do otworu wybierającego (wycioru), gdzie w kanale kominowym zostaje rozłożona za pomocą sprężonego powietrza. W mieszkaniach nie powstaje zbyteczny brud, eliminuje się transport materiałów budowlanych i gruzu budowlanego. Instalowanie wkładki jest możliwe również podczas mroźnej pogody.