Czyszczenie mechaniczne sadzy szklistej

czyszczenie mechaniczne sadzy szklistej

Ze względu na zagrożenie zaczadzeniem bądź niebezpieczeństwo pożaru należy regularnie dokonywać przeglądów przewodów kominowych. Przegląd kończy się wydaniem stosownego zaświadczenia przez wykwalifikowanego kominiarza. Dokonywanie okresowych przeglądów jest na tyle istotną kwestią, iż przepisy prawa ściśle regulują częstotliwość obowiązkowych przeglądów.

W trakcie przeglądu może okazać się że komin wymaga rewitalizacji bądź gruntownego remontu. Odkładanie na „później” prac remontowych jest zagrożeniem dla życia, a w przypadku pożaru komina dochodzi do jego dewastacji i znacznego podwyższenia kosztów napraw. Ponadto nawet częściowe zaczopowanie brudem komina zmniejsza jego ciąg, co powoduje gorszą cyrkulację powietrza. W rezultacie podwyższa się koszty grzewcze.

Udrożnienie przewodów dymnych może się odbyć w różny sposób. Popularnymi metodami są: wypalanie sadzy oraz ręczne usuwanie zabrudzeń za pomocą szczotek. Niektóre zabrudzenia, takie jak powstająca sadza szklista, wymagają zastosowania specjalistycznego sprzętu aby uzyskać pożądany efekt końcowy.

Nasza firma posiada najnowszej generacji sprzęt oraz wykwalifikowanych pracowników. Proponujemy Państwu zastosowanie nowoczesnej metody usuwania z komina sadzy szklistej i twardej za pomocą giętego zwoju z ruchomą głowicą i łańcuchem. Wskutek rotacji łańcuchy głowicy zostają rozparte i uderzają w ścianki komina odbijając sadzę.

Zaletami tej metody czyszczenia są:
  • bezpieczeństwo
  • niższe koszty
  • lepszy efekt czyszczenia
  • nowoczesność