Budowa kominów zewnętrznych

budowa kominów zewnętrznych

Coraz większą popularnością cieszy się budowa kominów zewnętrznych. Metoda ta pozwala w mało inwazyjny sposób zmodernizować centralne ogrzewanie. Jest polecana zarówno dla domów jednorodzinnych jak i obiektów przemysłowych.

Niebywałą jej zaletą jest brak fundamentów, cała konstrukcja jest montowana do ściany budynku. Jeżeli stary komin nie spełnia już podstawowych wymogów bezpieczeństwa lub chcemy przenieść pomieszczenie kotłowni w inne miejsce w domu, doskonałym rozwiązaniem staje się budowa nowego przewodu kominowego na zewnętrznych ścianach budynku.

Firma RAFMAR od wielu lat zajmuje się przeglądami kominów ich modernizacją oraz budową. Zapewniamy montaż systemu dwuściennego, izolowanego komina zewnętrznego. Rozwiązanie te pozwala na zastosowanie pieca w różnych wariantach opałowych takich jak: olej, gaz oraz paliwa stałe (drewno, węgiel, miał, ekogroszek). Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu można podłączyć do systemu komina zewnętrznego zarówno kominki jak i piece atmosferyczne. Ważną cechą jest to, że system pracuje tylko na sucho w bardzo wysokiej temperaturze do 600°C.

Zapraszamy do kontaktu.